מאמרים

שלושה כללי יסוד לעסקת נדל"ן מוצלחת

קניית דירה היא עניין גדול ומשמעותי עבור משפרי דיור וזוגות צעירים כאחד. לעיתים רבות יכול לצוף חשש ובלבול רב בתהליך מורכב זה. בחירת הנכס המושלם עבורכם תלויה במשתנים רבים ובכללותן ההעדפות האישיות שלכם, התקציב העומד לרשותכם ועוד.

הכללים שלי לעסקת הנדל"ן המוצלחת

לכם הקונים המגשימים את חלום רכישת הנכס, הנה שלושה כללי יסוד לעסקת נדל"ן מוצלחת ממני אליכם:

 • תקציב – לקוחות רבים מתחילים את הליך חיפוש הנכס עבורם מבלי להבין באמת מה עסקת נדל"ן דורשת מהם, מעבר לעלות רכישת הנכס. אל נא תשכחו שעסקת נדל"ן לא מסתיימת רק במחיר הרכישה, יש להביא בחשבון הוצאות נוספות כמו שכר טרחה לעורך הדין ולמתווך, תשלום מס רכישה, עלויות המעבר עצמו ואפילו שיפוץ קל, תיקונים ואבזור מחדש, במידת הצורך, בנכס הנבחר. לכן, טוב יהיה אם תשכילו לגבש תקציב אמיתי טרם הכניסה לתהליך. מרכיב מהותי בתפקיד סוכן הנדל"ן הוא בחשיפת הרוכשים למגוון אפשרויות המימון הקיימות, ולגורמים פיננסים שונים.
 • מיקוד – בשוק קיימים אינספור נכסים מכל הסוגים ולכולם יתרונות וחסרונות. חשוב שתגדירו מהו הצורך המשפחתי האישי שלכם? מתווך יעיל ומקצוען ידע לאזן בין הרצונות, הדרישות והציפיות הייחודיות שלכם, וידע להציג בפניכם את הנכסים המתאימים עבורכם, כי הזמן שלכם הוא נכס יקר בפני עצמו!
 • הכרת והבנת השוק – יסוד זה הוא נכס חשוב ועיקרי עבורכם בכלל, ובפרט למען ביצוע הליך נכון לעסקת נדל"ן. כאמור, עסקת נדל"ן טובה טומנת בחובה מגוון רחב של נתונים והיא עסקה גדולה ומורכבת. מתווך נדל"ן, בהגדרתו, מלווה את התהליך, מייעץ ומסייע לכם בקבלת ההחלטות. החשיבות של ייעוץ נכון ומקצועי עבורכם היא משמעותית מאין כמוה. על המתווך להכיר את השוק הנדל"ני על בוריו, עליו לדעת לאמוד את הערך הכספי של הנכס, להכיר את השכונה, העיר ותוכניות הבינוי השונות החלות באזור, להיות בקיא בחוקים החלים על הנכס בעת הליך הקניה. כמו כן, עליו לכוון אתכם בשקיפות מלאה, לניהול מו"מ מוצלח וללוות אתכם באופן מלא עד לסגירת העסקה, בשעה טובה!

 

לסיכום, זהו אכן תהליך מורכב וקשה, אבל הרבה יותר קל, נכון ונוח לעשות זאת עם סוכן נדל"ן מקצוען לצידך.

2 תגובות

 1. אוהד קושמרו

  נשמע ממוקד ונכון מאוד לגבי הרוכשים נכס למגורים, האם זה נכון גם עבור משקיעים?
  מה המשקיע צריך לקחת בחשבון?
  איך סוכן הנדלן יכול לעזור למקסם את הרווח העתידי של הנכס?

  • קרן

   היי אוהד, תודה רבה על תגובתך!

   כרגע רוצה להתמקד ברוכשים משפרי דיור או יד ראשונה. משקיעים הם פלח שוק אחר, עבורם אפרסם מאמר ממוקד בהמשך 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button