מאמרים

סקירת נדל"ן – ינואר 2019

ההזדמנות הגדולה שלך יכולה להיות בדיוק היכן שאתה נמצא כעת. (נפוליאון היל)
אל תפספסו את ההזדמנות שלכם!

אנשים רבים שואלים אותי, מתלבטים אם זה הזמן הנכון לבצע עסקה ואני אומרת שחשוב להבין את מצב שוק הנדל"ן ולבצע החלטה שקולה – כמו בכל דבר בעצם לא?

ידע הוא כוח – וזהו בדיוק תפקידי כאמונה על טובת בעלי העניין, להכיר ולהבין את כוחות השוק ולבצע את העסקה הטובה ביותר למוכרים ורוכשים כאחד בנקודת הזמן הנוכחית.

להלן חמישה גורמים המשפיעים על "מצב הרוח הנדל"ני" בשנה האחרונה ושכדאי להיות ערים להם, על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם:

  • הבחירות – הבחירות – אז נכון, הבחירות בפתח וניכר כי שוק הדירות והנדל"ן חווה האטה מסויימת. בישראל חוששים מ"היום שאחרי" הבחירות ולא יודעים לאיזה בשורות לצפות משר האוצר הבא. לכן מעדיפים לשבת על הגדר עד שיתבהרו הדברים.
  • 'מחיר למשתכן' – פרויקט הדגל של משרד האוצר אשר היווה בתחילת הדרך בשורה רצינית לזוגות צעירים, מאבד את מקומו כמקור משיכה למחפשי דיור בתנאים ומחירים שפויים.
  • בנק ישראל – הגבלת בנק ישראל על הלווים להשקעה בהון עצמי של 50% לכל היותר משווי הנכס. הגבלה זו, הוציאה שחקנים רבים מהשוק שלא היו נזילים מספיק וגם אם היו, התקשו לבצע ריבוי עסקאות.
  • ריביות המשכנתה – מחיר הריביות על המשכנתאות עלה משמעותית בשנה האחרונה. עלות גיוס ההון של הבנקים גררה עלייה במחירי הריבית על המשכנתה.
  • מחאה שקטה – של רבים מהזוגות הצעירים, שהם למעשה הקטר של השוק (כיוון שהם קונים ואחריהם המוכרים משפרים את איכות וגודל הדירה הבאה), גורמת לעצירה ולירידה במספר העסקאות בשנה האחרונה במיוחד.

 

ולמרות כל האמור לעיל והספקולציות, חשוב לזכור שלכל תקופה היתרונות והחסרונות שלה. בעזרת הליווי הצמוד של KS נכסים תוכלו להגשים את החלום ותבינו שאין באמת זמן "נכון" יותר לכך מאשר ההווה.

דווקא עכשיו יש הזדמנויות רבות לעסקאות טובות!
אל תפספסו את ההזדמנות שלכם למכור או לרכוש נכס!

התקשרו אלינו לפרטים נוספים ולתיאום פגישה >> 052-620-6945 קרן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button